Plastika kolena - part 1

Autor: Pavel Ondovčák | 18.9.2014 o 20:22 | Karma článku: 4,32 | Prečítané:  1032x

Práve ležím v nemocnici, deň pred plánovanou operáciou kolena – plastika predného krížneho väzu. Keď som sa „pripravoval“ na túto operáciu čítal som viacero článkov, blogov, fór. Pomohli mi pripraviť sa na to čo môžem očakávať pokiaľ ide o priebeh operácie, pooperačnú bolesť, dĺžku a spôsob rehailitácie. Preto som sa rozhodol podeliť sa o môj dojem z operácie a všetkého okolo toho.

                Najskôr v skratke prečo som tu. Už pred vyše 9 mesiacmi som na futbale zle/príliš ťažko dopadol na pravú nohu a okamžite pocítil silnú bolesť. Sám seba som presviedčal, že to je niečo čo rozchodím, niečo čo do rána odpuchne. Počas nasledujúcich vyšetrení najskôr v Novom meste a potom v nemocnici Kramáre (príbeh o tom aké ťažké je dostať sa k poriadnemu ošetreniu ak nemáte aspoň prechodný pobyt v Bratislave by bolo na vlastný blog) mi zistili, že mám poškodené menisky na 2 miestach, veľmi pravdepodobne pretrhnutý predný krížny väz (čo sa neskôr potvrdilo), poškodenú chrupavku i kosť. Ako na to zareagoval jeden môj spoluhráč, mal by som si si podať lotériu, lebo smolu som si už vybral.

                Ďaľší postup v podobných prípadoch je nasledovný: niekoľko týždňov relatívneho kľudu a nasledovného cvičenia, aby sa chrupavka zotavila dostatočne na prvú operáciu. Spolu s tým tabletky na kĺby a nápoj na chrupavku (alebo naopak). Keď som bol pripravený nasledovala artroskopia, ktorá dopadla veľmi dobre, potvrdila pretrhnuté väzivo a predo mnou boli ďalšie 3-4 mesiace prípravy kým príde plastika.

                Počas týchto pár mesiacov som sa 2-krát vynútene vrátil do nemocnice – raz po napadnutí cestou domov, druhý keď som veľmi hlúpo a predčasne precenil svoje sily a zdravie a opäť skúsil futbal (čo mi moje okolie veľmi rado pripomínaJ ). V dôsledku som chvíľu koketoval so súkromnou klinikou (SportClinic, veľmi priateľský a profesionálny prístup), kde mi zistili, že som si opäť poškodil menisky a navyše naštiepil nejakú kostičku v kolene. Takže ďalšie liečenie, opatrná chôdza, postupný prechod na stacionárny bicykel a plávanie v príprave na plastiku.

                Po tom všetkom ležím dnes na Kramároch a už viem, že zajtra ráno som prvý na rade, 8:00. Trochu sa obávam, či nebude extra poškodenie meniskov problémom plánovanej operácie, ale snáď ma zoperujú v plnej miere a všetko dobre dopadne.

                Tento blog má byť hlavne o plánovanej operácii a tomu čo som robil a ako sa cítil po nej, ak by boli otázky k artroskopii, predoperačným vyšetreniam a podobne sem s nimi :)

                Na teraz držte palce, čoskoro sa ozvem s updatom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

SVET

Ako Briti úspešne bojovali proti terorizmu

Prečo boli tak často o krok pred teroristami?


Už ste čítali?